PDF  Array Drukuj Array  Email
Wpisany przez   
czwartek, 11 sierpnia 2011 11:16

 

Czy wiesz, skąd się bierze siusiu i co to ma wspólnego z oceanem? Czy wiesz, że miejsca, gdzie ludzie muszą załatwiać się do foliowych torebek bo nie mają toalet? Jeśli te pytania wzbudzają ciekawość u Twojego dziecka, poznaj opowieść o wodzie. Dowiedz się z o tym, jak woda krąży w przyrodzie, jak wygląda system kanalizacji i dlaczego w niektórych krajach nie ma do niej dostępu dzięki książeczkom wydane wspólnie z Polską Akcją Humanitarną, serią wspierającą program edukacji globalnej prowadzony przez PAH.

Z pierwszej z nich ?Skąd się wzięło siusiu, mamo?? dzieci dowiedzą się o tym, dlaczego siusiają, skąd się bierze woda w sklepie i co siusianie ma wspólnego z oceanem. ?Co się stało z siusiu, mamo?? odpowie dzieciom na pytania, gdzie wędruje zawartość ich nocników i jak uzdatniana jest woda. ?Czemu brak nam wody, mamo?? to opowieść o tym, jak trudno jest o wodę w krajach trzeciego świata i czemu pompy wodne ułatwiłyby życie maluchom w Afryce. Z kolei ?Czemu kupą woda pachnie, mamo?? opowiada o zanieczyszczeniu wody i o tym, jak dbać o to, by świat wokół nas był czystszy.

- Książeczki dla dzieci, które tworzymy wspólnie z wydawnictwem Mind the Kids, częścią naszego programu edukacyjnego. W prosty, pomysłowy i zabawny sposób staramy się przekazywać wiedzę na temat dostępu do wody pitnej i warunków sanitarnych na świecie. Mamy nadzieję, że dzięki temu nawet bardzo małe dzieci będą świadome znaczenia wody w naszym życiu i potrzeby jej codziennego oszczędzania?. ?Staramy się, żeby nasze książki nie tylko bawiły, ale też, a może przede wszystkim, uczyły. ?Poruszane w książeczkach tematy nie łatwe do wytłumaczenia dzieciom, dlatego uważamy, że ?Czego nie wiecie o wodzie na świecie? to dodatkowo doskonała pomoc w momencie, w którym dziecko zaczyna pytać o, wydawałoby się, proste rzeczy - mówi Paulina Szczygieł z PAH.

 Tematy poruszane w książeczkach wcale nie proste. Z ?Czemu brak nam wody, mamo?? dzieci dowiedzą się jak trudno jest o wodę w krajach trzeciego świata i czemu pompy wodne ułatwiłyby życie maluchom w Afryce. ?Co się stało z siusiu, mamo??odpowie dzieciom na pytania gdzie wędruje zawartość ich nocników i jak uzdatniana jest woda. Z kolei ?Skąd się wzięło siusiu, mamo?? to interesująca historia o tym dlaczego dzieci siusiają, skąd się bierze woda w sklepie i co siusianie ma wspólnego z oceanem. Ostatnią książeczką jest ?Czemu kupą woda pachnie, mamo?? i opowiada o zanieczyszczeniu wody i jak dbać o to, by świat wokół nas był czystszy. Mimo ważkości tematów, Mind The Kids udało się uniknąć mentorskiego tonu.

Książeczki dostępne w wersji papierowej oraz na iPada. Prosty język, ilustracje Radka Żabińskiego i lektorzy - Agata Buzek, Wojciech Malajkat i Jarosław Boberek sprawiają, że ?Czego nie wiecie o wodzie na świecie? to naprawdę świetna lektura dla każdego dziecka.


- Dzięki iPadowi nasze historie zyskuja nowy wymiar. Aplikacje zbudowane tak, by mogły i chciały obsługiwać je dzieci. Rysunki na stronach odpowiadają na dotknięcie dźwiękami lub animacją. Możliwość czytania lub wysłuchania lektora pozwala maluchom poznawać książeczki samodzielnie lub z pomocą rodziców, którzy przy okazji mogą ciekawie spędzić czas ze swoimi pociechami - mówi Aleksandra Szkoda z Mind The Kids.

 Dochód ze sprzedaży książek przekazywany jest na program edukacji globalnej PAH. Seria ?Czego nie wiecie o wodzie na świecie? dostępna jest w polskim App Storze w cenie 4,99 USD, a w wersji papierowej 25 zł za książeczkę, do kupienia w www.sppah.org.pl.

Katarzyna Jakóbik, na podstawie mat. prasowych

fot. materiały prasowe

{jcomments on}

Poprawiony: niedziela, 12 lutego 2012 17:48
 
sideBar